Nákup fotbalového dresu

Fotbal

Fotbalová trička přicházejí v mnoha různých stylech a styl a materiál pro ně použitý do značné míry závisí na týmu. Například anglický FA má tendenci používat obyčejné bílé košile, zatímco menší týmy obvykle používají kombinaci bílé a modré. V případě větších týmů si často objednají sadu domů a venku a také alternativní sadu ponožek a kraťasů. Zde je několik věcí, které je třeba vzít v úvahu při výběru fotbalového dresu:

První věc, kterou byste měli vědět, je, že fotbalová trička mají své vlastní komunity. Například komunita má své vlastní podmínky pro sbírání košil, přičemž nejžádanější předměty se nazývají „grály“. YouTubeři zveřejňují „rozbalovací“ videa svých posledních nákupů. Kit Magazine, tištěný titul věnovaný košilím, se také rozšířil do podcastů. Mnoho fanoušků již zná termíny používané v těchto komunitách (více zde).

Materiály používané ve fotbalových dresech jsou odvozeny z polyuretanu, což je typ syntetického materiálu. Polyuretany se vyrábějí reakcí mezi isokyanáty a polyoly. Střední části molekul se pak obměňují za vzniku různých typů polyuretanu. Polyuretany se používají pro písmena a čísla, sponzoři a loga a příležitostně se používá tkanina. Mnoho košil je dnes vyrobeno z polyesteru, zatímco jiné jsou vyrobeny z bavlny nebo hedvábí.

Design fotbalových triček se také vyvíjel. Původně se košile používaly k oddělení týmů, ale od té doby se vyvinuly v kulturní měnu. Nyní se používají k vyjádření stavu člověka a znalosti hry a staly se ceněným majetkem pro sběratele. Navzdory rostoucí oblibě replik fotbalových triček obliba retro triček neochabuje. Těchto kolekcí jsou stovky a jejich ceny odrážejí jejich hodnotu.